Suplování Rozvrh Bakaláři Moodle Strava Intranet

Stojanovo gymnázium Velehrad

Stojanovo gymnázium, Velehrad
Velehrad 1
687 06 Velehrad
tel.: 572 571 091
e-mail: info@sgv.cz


- - -- - -


Vedení školy přeje všem zaměstnancům a žákům školy klidné a pohodové prázdniny.

Kurz AJ úspěšně dokončilo 30 účastníků

09.06.2017 | Mgr. Barbora Hegrová

Již několik let funguje na Stojanově gymnáziu Velehrad vzdělávání dospělých. 30. května zakončilo kurz anglického jazyka pro dospělé 30 účastníků, a to ve dvou úrovních- začátečníci a pokročilí.

Tito zapálení angličtináři se v kurzu pro začátečníky naučili mluvit o tom, co kdo je, má a dělá, počítat a poznávat hodiny, a v kurzu pro pokročilé jsme se už odvážně vydali do vrcholů (nebo hlubin?) času předpřítomného a rozšířili si slovní zásobu v tématech zaměstnání, zdravý životní styl, zábava a cestování. Také výzva známá z filmu Marečku, podejte mi pero "zazpívejme si" byla nejednou vyslyšena :-) V závěrečné lekci byly účastníkům předány diplomy a sešity s logem školy. Při odcházení ze školy jsme se neloučili marečkovským pozdravem "sejdeme se na hřbitově," nýbrž "sejdeme se na faře," protože jsme o týden později definitivně zakončili školní rok na velkolepé afterparty na farní zahradě.

Mgr. Irena Nováková

 

Připojujeme několik reakcí spokojených účastníků kurzu:

Rádi bychom poděkovali:
- za vypsání kurzu angličtiny pro začátečníky
- za zapůjčení fantastické vyučující paní Ireny Novákové
- za možnost poprvé skutečně pracovat s angličtinou (namísto biflování slovíček)
- za příjemné společenství lidí, pro které jsme byli ochotni vynechat lekci jen v případě krupobití.
OPRAVDU RÁDI jsme do školy chodili a i dále chodit budeme!

Za nyní již mírně pokročilé angličtináře

Ludmila Slavíková

U příležitosti blížícího se kulatého životního jubilea jsem se, jako věčný student-začátečník, rozhodl, že už je na čase se připravit na aktivní důchod. Jelikož v dnešní době již člověk nemusí v důchodu sedět v papučích u televize, může si plnit sny, na které během pracovní kariéry neměl čas - např. cestovat. No a je tudíž jasné, že při cestování do ciziny se jeden potřebuje nějak domluvit. V „cudzině" si vystačí se slovenčinou, ale čo volakdě inde? Rozhodl jsem se tedy přihlásit do kurzu angličtiny pro dospělé aneb pro starší a pokročilé.

Na první hodině jsem málem dostal šok, věděl jsem, že se kurz pořádá při církevním gymnáziu SGV, ale stejně jsem nečekal, že budu mít 13 spolužaček. Připadal jsem si skoro jako v klášteře, sám mezi tolika ženami a k dovršení všeho, můj jediný spolužák v kurzu je kněz - otec Laco Arvai. Sotva jsem to rozdýchal, přišlo další překvapení - naše paní učitelka jde s dobou, je prostě pořád „IN" (jmenuje se totiž Irena Nováková).
Zprvu jsem se sám sebe ptal, zdali jsem schopen takový kurz absolvovat, ne že bych měl nějaký problém s ženami, navíc jich tu byla pestrá škála, ale přece jen jsem se cítil trochu zmatený. Po první hodině jsem však věděl, že to bude ono; „úča" byla příjemná, dobře vysvětlovala a spolužačky byly taky fajn. A co spolužák? Jako ateista nepřicházím s knězi moc často do styku, tak jsem nevěděl co mám očekávat. No a po počátečním oťukávání se z otce stal parťák, který nejenže nezkazí žádný vtip, ale ještě přihodí svůj osobitý komentář. Uvažoval jsem, že bychom při procvičování překladů z angličtiny asi měli otcův překlad do jeho rodné slovenštiny doplnit o simultánní tlumočení do češtiny. Pak jsem to ale zavrhl, protože bychom se tím připravili o mnohdy zábavná překvapení, jak se to vlastně řekne ve slovenštině.

No a vidíte, letos už budeme končit můj třetí rok v kurzu. Chtěl jsem sice loni na konci „propadnout" do začátečníků, ale paní učitelka by tím asi mohla přijít o prémie, tak jsem vyměkl a raději postoupil. I když za tu dobu došlo k drobným změnám v účastnících kursu a přibyl k nám i další chlap, během té doby se z nás, jak vtipně komentovala jedna ze spolužaček, stala taková „fajn parta". Osobně se těšívám na lekce před svátky, protože tyto spolužačky už umí péct různé dobroty a tak nám je přinesou ochutnat. K tomu občas otec přinese v termosce kávičku, tak co nám chybí. Snad jen kdyby nám „úča" nedávala tolik domácích úkolů, vždyť většina z nás má nějaké ty domácí povinnosti, třeba okopat brambory nebo sbírat trnky.

Co dodat na závěr? Snad jen to, že asi budu okolnostmi „donucen postoupit" do dalšího ročníku, vždyť se toho mám ještě spoustu naučit, než se ze mne stane ten důchodce-cestovatel.

Martin Machulka

Fotogalerie: Kurz AJ na SGV úspěšně dokončilo 30 účastníků


Stojanovo gymnázium, Velehrad
Velehrad 1
687 06 Velehrad

tel.: 572 571 091
e-mail: info@sgv.cz

IČO: 70940444
DIČ: CZ70940444
REDIZO: 650067231
IZO: 150067241

Číslo účtu: ČSOB Uherské Hradiště 195519426/0300

ID datové schránky: mp5dbty
Ředitel
Mgr. Michal Hegr
E-mail: michal.hegr@sgv.cz
Tel.: 572 571 091, 734 435 467

Zástupce ředitele školy
Mgr., MgA. Filip Macek
E-mail: filip.macek@sgv.cz
Tel.: 572 571 122, 608 619 602

Zástupce ředitele školy pro výchovu
Mgr. Tomáš Chytka
E-mail: tomas.chytka@sgv.cz
Tel.: 572 571 098, 733 742 011

Kaplan školy
P. Mgr. Radim Kuchař
E-mail: radim.kuchar@sgv.cz
Tel.: 731 626 546

Koordinátor Střediska volného času
Ing. Lukáš Petrucha
E-mail: lukas.petrucha@sgv.cz
Tel.: 777 268 430

Vedoucí školní jídelny
Alena Ševčíková
E-mail: alena.sevcikova@sgv.cz
Tel.: 734 766 295
Stojanovo gymnázium Velehrad | Vaše IP: 54.224.111.99 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Kontakt | Code by PCHweb.cz