Suplování Rozvrhy Bakaláři Moodle Strava Intranet Foto

Stojanovo gymnázium Velehrad

Stojanovo gymnázium, Velehrad
Nádvoří 1
687 06 Velehrad
tel.: 572 571 091
e-mail: info@sgv.cz


- - -- - -

gymnázium - střední škola


Partnerská škola z Maďarska na SGV

Partnerská škola z Maďarska na SGV

25.09.2019

Od 25.9 do 28. 9. 2019 hostilo 15 studentů SGV své maďarské přátele z partnerské školy - Jezuitského gymnázia z Miškolce. Ve středu jsme provedli maďarské žáky i s jejich učiteli po Velehradě, ukázali jsme jim Archeoskanzen i areál Živá Voda...

Ve čtvrtek dopoledne absolvovali prohlídku školy, basiliky a zúčastnili se také výuky němčiny a angličtiny. Odpoledně jsme vyrazili na hrad Buchlov, kde jsme podnikli maďarsko-českou prohlídku. Pátek byl dnem projektovým, témata, která studenti prezentovali, se týkala české a maďarské kultury, geografie, památek, školství a historie. Během prezentací jsme mohli ochutnat české i maďarské výrobky a dozvědět se řadu zajímavostí o obou státech a procvičit si své jazykové znalosti. Odpoledne jsme společně navštívili Uherské Hradiště a zaplavali si v aquaparku. Ve večerních a nočních hodinách si pro maďarské studenty připravili naši žáci také bohatý program, takže sobotní odjezd byl plný únavy, ale zároveň i objetí a slz z rozloučení. Všem moc velké díky za spolupráci!!!!

Pro příští výměnný pobyt již nabíráme nové posily, tak neváhejte!!!!

Zde několik názorů zúčastněných studentů ze 3.B, 4.A a 4.B:

Když jsem v Maďarsku poprvé odjížděla do hostující rodiny, u které jsem měla bydlet dalších několik dní, byla jsem plná nervozity a strachu. V přátelské, otevřené rodinné atmosféře jsem se však brzy začala cítit jako doma. Následující dny byly plné radosti, smíchu a zážitků, na které nikdy nezapomenu.
Chtěla bych proto povzbudit každého, kdo má z takové akce strach, ať se nebojí a ať na výměnný pobyt vyrazí. Uděláte si zde mnoho zahraničních přátel, poznáte kulturu jiného národu a zažijete zážitky, které si budete pamatovat celý život
Nebojte se a (vy)jeďte!

Nikdy jsem nebyla dobrá v jazycích a v hodinách angličtiny jsem si nebyla jistá. Když jsem slyšela o výměnném pobytu do Maďarska, chytla jsem se toho a vzala to jako příležitost nabrat zkušenosti a jistotu. Výměnný pobyt je v této době za mnou a já jsem sama sebou více než překvapena. S novou maďarskou kamarádkou jsem se bavila bez problémů a zábran. Výměnný pobyt mi dodal sebejistotu a otevřel mi oči v tom, že si mám více věřit v tom, co dělám. Nesmím zapomenout, že jsem poznala novou kulturu a našla si nové přátele v cizí zemi. Děkuji za novou zkušenost!!

Myslím si, že výměnné pobyty jsou velmi prospěšné k proboření jazykové bariéry. Můžete navázat kontakty s novými lidmi a zůstat s nimi do budoucna v kontaktu. Poznala jsem spoustu místních specialit a náturu maďarských studentů.

Výměnné pobyty jsou velmi dobré, ale musíte počítat s tím, že vám zaberou hodně času (hlavně příprava), ale čím víc času strávíte na přípravě, tím je výměnný pobyt lepší. Poznáte novou kulturu a kamarády, pro někoho i na celý život.

Pro mě osobně jsou výměnné pobyty nejlepší. Člověk se tak hodně naučí, přinese mu to něco do života. Ano, příprava je náročná a z finanční stránky to taky není úplně přijatelné pro všechny, ale rozhodně to stojí za to. Najdete si nové přátele a poznáte kulturu jiné země.

Myslím, že výměnné pobyty jsou užitečné a naprosto skvělé. Sice je všechno hrozně náročné na přípravu a všichni jsou vždycky unavení, ale stojí to za to. Našli jsme nové přátele a máme spoustu bezva zážitků. Taky jsme si hodně procvičili angličtinu a němčinu.

Výměnné pobyty jsou ideální ze všech úhlů - zlepšení jazykových dovedností obou stran či rozšíření obecných znalostí o zemi výměnného studenta. Jasně, vyjde to draho, ale myslím, že to stojí za to. Našli jsme si nové známé v Maďarsku, pokud se tam budeme chtít příště vydat, budeme se mít vždy na koho obrátit.

Mgr. Eva Ertlová

 

Fotogalerie


Stojanovo gymnázium, Velehrad
Nádvoří 1
687 06 Velehrad

tel.: 572 571 091
e-mail: info@sgv.cz

IČO: 70940444
DIČ: CZ70940444
REDIZO: 650067231
IZO: 150067241

Číslo účtu: ČSOB Uherské Hradiště 195519426/0300

ID datové schránky: mp5dbty
Ředitel
Mgr. Michal Hegr
E-mail: michal.hegr@sgv.cz
Tel.: 572 571 091, 734 435 467

Zástupce ředitele školy
Mgr., MgA. Filip Macek
E-mail: filip.macek@sgv.cz
Tel.: 572 571 122, 608 619 602

Zástupce ředitele školy pro výchovu
Mgr. Tomáš Chytka
E-mail: tomas.chytka@sgv.cz
Tel.: 572 571 098, 733 742 011

Kaplan školy
P. Mgr. Radim Kuchař
E-mail: radim.kuchar@sgv.cz
Tel.: 731 626 546

Koordinátor Střediska volného času
Ing. Lukáš Petrucha
E-mail: lukas.petrucha@sgv.cz
Tel.: 777 268 430

Vedoucí školní jídelny
Ing. Veronika Maňásková
E-mail: veronika.manaskova@sgv.cz
Tel.: 734 766 295
Stojanovo gymnázium Velehrad | Vaše IP: 3.226.97.214 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Kontakt | Code by PCHweb.cz